Tonsil konsekwentnie powiększa sieć autoryzowanych dealerów swoich produktów.

Początki Tonsilu sięgają roku 1945, kiedy to przez dyrekcję Polskiego Radia w Poznaniu zostało zorganizowane na bazie niewielkiego warsztatu radiotechnicznego przedsiębiorstwo Polskie Radio - fabryka głośników we Wrześni. Nazwa Tonsil funkcjonowała od roku 1960 (a od 1961 Tonsil działał w ramach Zjednoczenia Przemysłu Elektronicznego UNITRA) i wtedy to, aż do upadku PRL, firma święciła największe triumfy, a jej produkty wryły się w pamięć wielu pokoleniom Polaków.

 

 

Teraz, już w nowej rzeczywistości, Tonsil konsekwentnie realizuje swój plan tworząc i powiększając sieć autoryzowanych dealerów. Od kilku miesięcy trwają prace nad organizacją nowoczesnej sieci dystrybucji opartą na profesjonalnych salonach audio. Oprócz prowadzonych rozmów biznesowych z wybranymi dealerami Tonsil przygotował szereg materiałów promocyjnych jak katalogi, prezentacje, materiały merytoryczne oraz elementy reklamowe do wnętrz salonów i gadżety promujące markę. Wszystkie te działania mają służyć najlepszej prezentacji produktów, profesjonalnej obsłudze klienta oraz wyróżnieniu danego salonu jako autoryzowanego dealera.

Dotychczas z salonami z którymi współpracuje Tonsil zorganizowano ogólnopolską akcję promocyjną "Drzwi otwarte Tonsil" podczas której klienci mogli szczegółowo zapoznać się z produktami, a dodatkowo byli nagradzani butelką oryginalnego włoskiego wina musującego w spersonalizowanej butelce.

 

 

Obecnie Tonsil ściśle współpracuje z kilkunastoma salonami i finalizuje rozmowy z kolejnymi ośmioma. Docelowe założenia przewidują stworzenie sieci dystrybucji na poziomie trzydziestu salonów audio, co ważne, wszyscy Autoryzowani Dealerzy to profesjonalne firmy o ugruntowanej pozycji i opinii na lokalnych rynkach.

Wszystkie wspomniane działania będą miały ogromne znaczenie przy wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli kolumn, a w tym nowych Altusów, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane na ostatnim Audio Show, gdzie spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Na wspomnianym Audio Show przedstawione zostały jedynie prototypy nowych Altusów, w których już po wystawie wprowadzono jeszcze pewne zmiany technologiczne. Aktualnie pierwsza seria Altusów jest już na etapie produkcyjnym i pojawi się w sprzedaży u Autoryzowanych Dealerów w połowie stycznia 2015.

"Doskonale rozumiemy jak ważna jest współpraca z Dealerami. Odwiedzając salon klienci mogą szczegółowo zapoznać się z produktami, skorzystać z profesjonalnego doradztwa oraz posłuchać brzmienia wybranych kolumn w komfortowych warunkach. To bardzo ważne kryteria stanowiące o wyborze odpowiednich kolumn jednocześnie odróżniające nas od produktów marketowych" - powiedział Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu.

 

Wykaz Autoryzowanych Dealerów:
Bielsko-Biała - Top Audio
Bydgoszcz - Artom Bis Sp. J.
Bydgoszcz - P.H. Emar
Częstochowa - PHU Delta-Audio
Gdańsk - Premium Sound
Gdynia - Albatros II
Gliwice - E-Shop Sp. z o.o.
Łódź - Digital +
Poznań - Koris S.J.
Poznań - AudioPLAZA
Warszawa - Audio Świat S.C.
Warszawa - Salon Hi-Ton
Wrocław - Salon Audio-Video Fusic

Materiał źródłowy: http://www.hfc.com.pl/wiadomosc/1856/