• Slider-2015-01.png
  • Slider-2015-02.png
  • Slider-2015-03.png
  • Slider-2015-04.png
  • Slider-2015-05.png
  • Slider-2015-06.png
  • Slider-2015-07.png
  • Slider-2015-08.png
  • Slider-2015-09.png

Właśnie teraz do wybranych salonów audio w całym kraju trafiają nowe zestawy głośnikowe Altus. Są to egzemplarze z pierwszej, oficjalnej serii produkcyjnej.

Po bardzo ciepłym przyjęciu na ostatniej wystawie Audio Show, gdzie Nowe Altusy miały swoją pierwszą odsłonę nadszedł czas ich premiery komercyjnej. Aktualnie realizowane są zamówienia i dostawy do Autoryzowanych Dealerów Tonsilu w Polsce. Oznacza to, że aby stać się posiadaczem Nowych Altusów należy skierować swoje kroki do wybranego salonu audio w swojej okolicy.
Nowe Altusy to kolumny w 100 procentach zaprojektowane i wykonane od podstaw w Polsce. Nowatorska konstrukcja i nowoczesny design jest ich nadzwyczajnym atutem. Solidna konstrukcja kolumny jest wzmocniona wewnętrznym ożebrowaniem a obudowa wykonana jest z grubościennej płyty MDF w oparciu o całkowicie nowy projekt o zwiększonej pojemności aż do ok. 100 litrów. Ma to naturalne przełożenie na wagę – kolumna Altus waży ok. 50 kg. Dodatkowo obudowa posiada zintegrowaną komorę balastową. Nowe Altusy są produkowane w różnych wersjach wykończeniowych, których wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość. Podstawowe modele produkowane są w wersji z naturalnym fornirem, inne z lakierem fortepianowym, kolejne w skórze a jeszcze inne dekorowane specjalnymi grafikami.
Kolumny Altus dysponują zupełnie nowymi głośnikami. Głośnik wysokotonowy posiada miękko zawieszoną, tytanową kopułkę dzięki której uzyskane zostało bardzo naturalne brzmienie bez żadnych podbarwień. Z kolei głośnik niskotonowy ma innowacyjną konstrukcję wykorzystującą dużą cewkę o dużej amplitudzie, podwójny magnes ferrytowy oraz gumowe zawieszenie. Głośnik średniotonowy, jako sprawdzona jednostka pozostał w niezmienionej formie. W Nowych Altusach zastosowanie znalazły także nowe, precyzyjnie strojone zwrotnice, które są wykonane ze starannie dobranych materiałów, na podzespołach m.in. firmy MŰNDORF np. kondensatorach M-Cap Supreme. Jednocześnie zmianom uległo okablowanie, które obecnie jest wykonane z najwyższej czystości miedzi beztlenowej. Każdy detal w nowych Altusach jest precyzyjnie dobrany jak np. przyłącza firmy WBT abyśmy mogli w pełni cieszyć się odsłuchiwaną muzyką.

Parametry techniczne nowych Altusów:
Moc maksymalna - 380 W
Pasmo przenoszenia – 28-25 000 Hz
Efektywność – 91 dB
Impedancja – 8 Ω
Waga kompletu kolumn – ok. 100 kg.